التخطي إلى المحتوى

מחאות בישראל הדורשות את גירוש שר החינוך

רבים מהעם הישראלי יוצאים לרחובות בדרישה לעזיבתו וגירושו של שר החינוך בגלל הפשע הגדול שלא סלח לך את הפרטים של החדשות המדויקות ביותר באתר שלנו.

מאות חברי הקהילה הגאה הפגינו הערב (ראשון) מול מול קריית הממשלה בקריאה לפטר את שר החינוך החדש, הרב רפי פרץ,כי הוא תומך בטיפולי המרה לבני קהילת הלהט”ב. מוקדם יות,ר מפגינים מטעם ארגון “בית גאה” בבאר שבע הגיעו למחות מחוץ למושב נווה שבו גר רפי פרץ.

שעות ספורות לפני התכנסות ההפגנה בתל אביב, כאמור, הוביל ארגון “הבית הגאה” בבאר שבע משמרת מחאה בכניסה למושב הדתי נווה, בחבל אשכול שבדרום אשר בו מתגורר שר החינוך, בדרישה לפיטוריו. “נחצה קו אדום כששר החינוך במדינת ישראל תומך ועורך בעצמו טיפולי המרה. מעבר לאמירה הלהט”בופובית שטוענת כי צריך להמיר משהו בזהות שלנו, הטיפולים הוכחו כמסוכנים ומעוררי דיכאון ונטיות
אובדניות.

איפה נשמעו דברים כאלה מפי מי שאמור להיות אמון על חינוך ילדי ישראל?! לכן, קהילת ‘בית גאה’ בבאר שבע מקיימת את ההפגנה בדרישה לפיטורי השר פרץ שבכל דקה שהוא מכהן בתפקיד ישנה סכנה לילדי ישראל ולחברה בכללותה” נמסר ממארגניה שיצאו בשיירת רכבים מבאר שבע לפנות ערב לעבר מקום מגוריו של השר.

 

בתוך כך, האגודה למען הלהט”ב פנתה יחד עם שבעה ארגוני הקהילה הגאה במכתב לראש הממשלה, ובו דרישה לפטר את פרץ. “יומיים לפני הבחירות האחרונות ישבנו, נציגי הקהילה הגאה, יחד איתך לשיחה גלוית לב במעונך בירושלים”, נכתב בפתח המכתב של ארגוני הקהילה הגאה. “הצהרת בפנינו שמשרד החינוך לא יופקד בידי מפלגות להט”בופוביות אלא יישאר בידי הליכוד. הפרת הבטחתך המפורשת לא להפקיד את משרד החינוך בידי פוליטיקאי חשוך התפוצצה לכולנו בפרצוף, כאשר שר החינוך שמינית לאחרונה הביע תמיכה פומבית וגלויה ב’טיפולי המרה’ לבני נוער. כראש הממשלה מוטלת האחריות להתנער לא רק מדבריו – אלא מהשר פרץ עצמו. אנו פונים אליך בכל לשון של בקשה: אל תפקיר את ילדות וילדי ישראל לבורות ולערכים חשוכים. אנא ממך – הפקד את תיק החינוך בידי אדם הראוי לכך. הערב נפגין מול קריית הממשלה בקריאה לפיטוריו של השר פרץ'”.

מנכ”ל האגודה למען הלהט”ב, אוהד חזקי, הוסיף: “אדוני ראש הממשלה, ישבת אתנו יומיים לפני הבחירות והבטחת שמשרד החינוך יישאר בידי הליכוד. הבטחת שתפעל למען הקהילה הגאה בישראל. הבטחות צריך לקיים, לא נוכל עוד לעבור לסדר היום ולהשלים עם המציאות המעוותות בה שר חינוך מתבטא בצורה כזו. אנחנו עדים לתמיכה מכל הקשת הפוליטית, מאנשי מקצוע, הורים, מורים ותלמידים שאינם מוכנים ששר החינוך ימשיך בתפקידו . אנחנו פונים אליך הערב, אדוני רה”מ, בשם 10 ארגוני הקהילה הגאה, ובשם ציבור רחב בחברה הישראלית בקריאה ברורה, קח אחריות על עתיד הנוער והילדים בישראל אל תפקיד אותם לידיו של השר רפי פרץ”.

מנהלי בי”ס בת”א הצטרפו למחאה

עשרות מנהלי בתי ספר יסודיים בת”א שלחו היום מכתב לשר החינוך לאור דבריו בנושא טיפולי המרה. במכתב הם מבקרים את דבריו ומבהירים כי הם אין להם מקום במערכת החינוך. “לאחר ציפייה דרוכה שלנו למוצא פיו של השר ככל שהיא נוגעת לתפיסה, למדיניות, לרוח הערכים ולבשורה החינוכית אשר הוא נושא עמו ויביא עלינו, התעוררנו לשחר של יום שכולו בסימן של אמירות וגילויים מבעיתים אשר מקומם לא ימצא במערכת חינוך מתוקנת ובמדינה דמוקרטית”.

המנהלים מדגישים כי מדובר באמירות שהם לא יסכימו להכניס לבתי ספרם. “לא יעלה על הדעת שנבחר ציבור אשר אמור להוביל את מערכת החינוך יצא בגילויים אשר מעודדים הדרה, אפליה, גזענות, ושנאת זרים שחוטאים, הלכה למעשה, למטרות המערכת שבראשה הוא עומד”.

עוד נכתב כי “אנו עומדים איתן לצד חברינו וחברותינו מהקהילה הגאה וקוראים להם בקול ובעוז: היו מי שאתם והמשיכו להיאבק על זכויותיכם הבסיסיות והלגיטימיות לכבוד ולשוויון; כל זהות מינית הנה לגיטימית וקריאה לטיפולי המרה אינה אלא מכבסת מילים לפעולה אלימה אשר מותירה צלקת עמוקה בגופם ובנפשם של המוני אנשים. כאנשי ונשות חינוך נקפיד לממש בכל כוחנו ומאודנו את החובה והזכות לשמור על שלומו, ביטחונו ומוגנותו של כלל הציבור עליו אנו אמונים”.

المصدر: מעריב

التعليقات

اترك تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *