التخطي إلى المحتوى

חיזבאללה משגר מטח רקטות לעבר צה”ל

פרטים חדשים על התקרית הביטחונית בצפון: ירי הנ”ט שהתבצע לעבר שטח ישראל כוון לאמבולנס צבאי מאוייש, שנע על ציר יחסית רחוק מהגבול. הירי פספס את הרכב בשניות בודדות, ובזכות זה חיי החיילים ניצלו. במקביל: חיזבאללה פרסם תיעוד של האירוע מהצד שלו

פרטי האירוע הבטחוני החמור בצפון מתחילים להתבהר: ממידע חדש עולה כי ירי הנ”ט של חיזבאללה אתמול  (ראשון) לא כוון לעבר סיור שנע בסמוך לגבול, אלא לעבר רכב צבאי שמשמש כאמבולנס, מסוג זאב. צה”ל אישר כי הרכב נע על “כביש הצפון החדש”, כביש 899, שעובר רחוק יותר מהגבול – ונחשב לבטוח, והטיל פיספס אותו במטרים בודדים. במקביל, חיזבאללה פרסמו בערוץ אל-מנאר תיעוד של הירי מנקודת מבטם.

לפחות שלושת טילי הנ”ט, שנורו ממרחק של מספר קילומטרים, פספסו את הרכב הצבאי והוא נפגע לבסוף רק מרסיס, שגרם לפנצ’ר באחד הגלגלים. בזכות ה”פספוס” הזה, אף אחד מהחיילים לא נפגע. תחקיר האירוע, שנמצא בעיצומו, בוחן את בטיחות הנסיעה בציר הזה, שעל אף היותו רחוק מהגבול הוא חשוף בחלקו. לא ברור מדוע הרכב, שפועל כאמבולנס, נסע בציר על אף ההגבלות והמתיחות.

אילן עמר, רבש”צ קיבוץ יראון, סיפר: “הרכב הצבאי נוסע מאביבים לכיוון יראון ויורים לעברו שלושה טילים. אתה יכול לראות את הסימנים. הפגיעה הייתה כשנייה וחצי לפני שהזאב-בולנס (הרכב הצבאי, ג”ו) עבר, ואחד הרסיסים פגע בצמיגים. החיילים נכנסו לקיבוץ ועזרנו להם”. “סבתא שלי אמרה לא צריך יותר ממזל”, המשיך הרבש”צ עמר. “וזה מה שקרה פה – לשמחתנו נגמר כמו שנגמר”.‎

מוקדם יותר היום הבהיר גורם ביטחוני בכיר כי נסראללה העביר מסרים שהוא לא מעוניין במלחמה. אותו גורם הסביר כי חיזבאללה ולבנון השתמשו במתווכים על מנת להעביר מסר שהם מעוניינים בסיום המתקפה. “נסראללה רצה לצאת מזה בכבוד”, טען.

אנחנו במאמץ מדיני ומבצעי כדי למנוע את פרויקט דיוק הטילים של חיזבאללה”, מסר הגורם, “אנחנו עושים הרבה פעולות לסיכול וטיפול בניסיונות לייצר רקטות מדויקות – צה”ל, המוסד וגורמים מדיניים. שרי הקבינט שותפים מלאים ומעודכנים כל הזמן, היו כמה דיונים בנושא בקבינט”.

תרגיל ההטעייה של צה”ל

 

סמוך לשעה 16:15 אתמול, שיגר ארגון חיזבאללה 3-4 טילי נ”ט משטח לבנון לעבר שטח ישראל. לאחר השיגור חיזבאללה הודיע שפגע בהצלחה במטרות והשמיד אותן וכלי תקשורת בלבנון דיווחו כי חיילים פצועים פונו באופן מוסק לבית החולים רמב”ם. בחיזבאללה חגגו את ההצלחה המבצעית מבחינתם, אך למעשה היה מדובר בהטעייה צבאית מתוכננת היטב.

בצה”ל בחרו להשתמש בפצועים מדומים כדי לתת לחיזבאללה תחושה של גביית מחיר כדי שארגון הטרור יוכל לסיים את האירוע. ואכן, בלבנון דיווחו על “פגיעה מוצלחת” ועל פינוי של חיילי צה”ל לבתי החולים עם מסוק. לאחר כשעתיים מאז התקיפה, הודיע דובר צה”ל שאין נפגעים בתקרית, אך בלבנון המשיכו להתעקש שיש בצד הישראלי נפגעים.

מסוק של צה”ל שפינה חיילים מזירת האירוע אכן נחת ברמב”ם, ותמונות וסרטונים מגבול הצפון ומחיפה הציגו מסוק שנוחת בבית החולים – אך ברמב”ם הודיעו לאחר מכן בהודעה רשמית: “החיילים שהגיעו במסוק נבדקו במיון רמב”ם ושוחררו ללא טיפול רפואי”.

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! נבחרת הכתבים המובילה של ישראל פוגשת את האנשים המשפיעים במדינה! >>> מהרו להירשם עוד היום

المصدر: mako

التعليقات

اترك تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *