التخطي إلى المحتوى

צעירים ישראלים אלה הם העולם התחתון בישראל

הנוער הישראלי שאחראי להפצת טרור בקהילה הישראלית בקרב אזרחים השולטים בעולם הפשע הישראלי נחשף מעיני הכוח, המדינה והממשל, צעירים אלה הם בעלי מאפיינים ייחודיים רבים שלא ניתן להשוות עם אחרים כאשר הם נושאים את המשמעויות של אכזריות ואינרציה בגופים ורגשות, והם מקרה נדיר של בקרב החברה

הישראלית השונה, תופעת הפשע היא תופעה מסוכנת שמתרחבת יום אחר יום, וכל האנשים צריכים לדעת מי אחראי לכך ומי מבצע פעולות בלתי חוקיות מבלי להגן על זכויות האדם, הנשים והילדים בחברה שלהם. על מעשיהם המחרידים, מעוררי מחלוקת בקרב הקהילות לך עוד פרטים על הדיוק של החדשות כפי שדיווחנו על המקור באתר שלנו לחץ ודאות זו כדי לך ביותר הפרטים המדויקים

מרוכזים בעצמם, רוצים לנהל את העניינים עוד לפני שלמדו את העסק, אוהבים כסף אבל לא אוהבים לעבוד. בני דור ה-Y משתלטים על העולם התחתון בישראל, אלא שמלבד רשימת התלונות הקבועה על מילניאלז יש להם מאפיינים ייחודיים ומטרידים: אכזריות בלתי נתפסת, גרירה של נשים וילדים אל מעגל הפשע וקו האש – ומדאיג מכל, שורה הולכת ומתארכת של גופות

“הם עצלנים, אוהבים לישון, גדלים בתוך חוויה שהכל מגיע להם. הם רוצים הרבה כסף ועכשיו, אבל לא רוצים לעבוד קשה. הם רוצים לקפוץ ישר לראש הפירמידה”.

“הם מפונקים, מתעייפים מהר, חצופים, רוצים לעשות מכה של כסף מהר ולא מוכנים להתפשר. בגדול התמונה היא של חוסר יציבות, פינוק וחוסר הערכה”.

הציטוט האחרון שייך לבעלת מכון יופי שהתבקשה לתאר את העובדים הצעירים שלה בסדרת הכתבות על דור ה- Y שפורסמה כאן לפני כארבע שנים. הציטוט הראשון הוא של קרימינולוגית שנשאלה השבוע מה מייחד את הדור הצעיר של העבריינים בישראל. הגיוני שיהיה דמיון בין האמירות – שתי הנשים מדברות על אותה קבוצת גיל, בני ובנות 20-30, ובקיצור מילניאלז – אבל כמעט בלתי נתפס שסט זהה של מאפיינים נמנה משני הצדדים של הנורמטיביות. וזו לא רק ההתנהלות בתוך מסלול קידום, בין אם בשוק העבודה או בעולם התחתון, אלא גם נטייה להיעדר קשב ואותה התעסקות עצמית שמזוהה עם הדור הראשון שגדל עם תמונות סלפי.

במהלך הכנת הכתבה שלפניכם אפשר היה להתבלבל לרגע בין תיאור של צעירים שאפשר למצוא באוטובוס לעבודה וכאלה שאפשר להיתקל בהם בסמטה חשוכה, אבל באמת רק לרגע – כי תמיד הגיעה התזכורת להבדל התהומי שבכל זאת מפריד בין מליניאל נורמטיבי לעבריין בן גילו. עבריין כמו ירין ביטון, שהחתונה שלו הסתיימה בשלושה כתבי אישום וגופה אחת.

מעט פז”ם, הרבה שופוני

ביטון, בן 24 מאור עקיבא, הוא כוח עולה בעולם התחתון בישראל. יצא לו שם של גבר אלים וחסר מעצורים, בין השאר בגלל הפרשה שזכתה לכינוי “חתונת הדמים”.

לפני כשלוש וחצי שנים התחתן ביטון עם בחירת לבו במסעדת “דניאל” בפרדס חנה בנוכחות כמה עשרות מוזמנים. סמוך לחצות התפתחה מחוץ למסעדה קטטה בין ביטון ואחיו תמיר לאלמוג פדל, בן 21, שהיה מוכר כחבר של האחים. בשיא הקטטה לקח אביהם של השניים, אבי, את אחד מסכיני השף של המסעדה ודקר את פדל שלוש פעמים. הוא לא שרד.

עד היום לא לגמרי ברור מה קרה באותו ערב – ההערכות דיברו על סכסוך ישן  בין אבי ביטון לאלמוג פדל – ולמרות ראיות מפלילות נגד האחים ואביהם, בסופו של דבר נאלצו בפרקליטות לבטל את האישום המקורי ברצח ולחתום על הסדר טיעון מקל. אבי ביטון והבן תמיר נדונו בהתאמה לשש וחמש שנות מאסר בגין הריגה; ירין ביטון קיבל שלוש שנות מאסר על עבירה של סיוע לחבלה.

ירין חושב שהוא מנהל ארגון פשע, חי בפנטזיה של עבריין בכיר”, מספר מ’, עבריין. “אין לו כמעט פז”ם כחייל בארגון אבל יש לו הרבה שופוני, והוא גם אדם מסוכן מאוד. מסוג העבריינים שישלפו אקדח וירו כדור בראש למי שצריך בלי לחשוב יותר מדי. בעלי עסקים רועדים ממנו. מצד שני הוא ממש לא מתוחכם או מחושב  ויש לו כבר המון אויבים. הוא מסוג העבריינים שקופצים מעל הפופיק, שחושבים שמגיע להם הכל והם מינימום מולנר או דומרני”.

קצין מודיעין במשטרה מסתכל על ביטון ורואה את פני הדור. “ירין הוא מהעבריינים הצעירים שאין להם אלוהים, שפועלים מתוך אמוציות ומסוגלים לרצוח בלי למצמץ בלי שום סיבה, ככה סתם בשביל הפוזה או המעמד, להרתיע אחרים לא להתעסק איתם”.

עד כמה הם דומיננטיים בעולם התחתון?
“הם מנצלים את זה שהעבריינים הבכירים בכלא כדי להשתלט להם על העסקים, על הטריטוריות, וצריך להבין שזה דור מסוכן מאוד כי אין להם ערכים או גבולות אדומים. הם רוצים להיות ישר ראשי ארגונים, ורואים את זה בכל מיני חיסולים שהיו בשנה האחרונה. הם פצצות מתקתקות, נכנסים ויוצאים מהכלא בדלת מסתובבת ופוגעים בחפים מפשע. אני קורא להם ממזרים חסרי כבוד”.

דנה קייזר, קרימינולוגית חברתית שיקומית במרכז “התחלה חדשה” לאבחון וטיפול בעוברי חוק ומי שסיפקה את הציטוט שבראש הכתבה, מזהה אצל בני דורו של ביטון התנערות מהנורמות של עולם הפשע. “אין להם קודים, אין להם כבוד. הם מסתכסכים על כלום ושום דבר והם לגמרי חסרי כריזמה”, אומרת קייזר. “חלק מחוסר הסבלנות שלהם להתקדם מתבטא בזה שהם מבצעים פשעים בלי לאסוף מודיעין, ולכן הם גם נתפסים בתדירות גבוהה. ואם בעבר דיברנו על נאמנות בין עבריינים, אז היום זה לא קיים. העבריינים של היום הם אינדיבידואליסטים, רואים רק את עצמם”

בלי שכל, מתוך יצר נקמה

העבריינים הצעירים לא סופרים את בני הדור הוותיק. כך עולה בין השאר מהמקרה של נפתלי בן אבו, בן 24 מירושלים, שהחליט לאחרונה לסגור חשבונות עם אלי אריש (50), מי שהיה מבכירי העבריינים במאפיה הירושלמית

בן אבו היה בן טיפוחיו של אריש, אבל על פי החשד, לפני כשלושה חודשים הוא חצה את הקווים והחל לעבוד עם מתחרים של אריש שהפעילו דירות הימורים בבירה. זמן קצר לאחר מכן נורה בן אבו, שהיה באותה עת במעצר בית. זה לא מנע ממנו לנסות לנקום באריש, מי שלשיטתו יזם את הפגיעה בו.

בן אבו הצטייד באקדח משתיק קול וחיכה לרגע המתאים לנקום באריש. על פי החשד, לפני כשלושה שבועות הוא ארב לו כשחזר מבית כנסת בשכונת רמות בעיר, עצר את האופנוע שלו וירה לעברו מספר כדורים מטווח קצר מאוד. לאחר מכן נמלט, משוכנע שהחיסול הושלם, אלא שאריש פונה במצב קשה לבית החולים שערי צדק ושרד. לפני ימים אחדים נעצר בן אבו והוגש נגדו כתב אישום בגין ניסיון רצח.

העבריינים הצעירים אמיצים, אבל הם לא דופקים חשבון. רוצחים נערים, נשים, חפים מפשע, לאור היום, באמצע הרחוב, מפרים כל קוד שהיה בעולם התחתון”, אומר סנ”צ בדימוס נמרוד דניאל, לשעבר קצין חקירות ומודיעין במשטרת תל אביב וכיום חוקר פרטי. “הגבולות אצלם לא קיימים, זה מה שהכי מפחיד”.

אייל בוקל (26) ודולב זוארץ (24) הם עבריינים מנתניה עם שאיפות גדולות וקשרים לא רעים: אייל בוקל הוא אחיו הצעיר של ברוך בוקל, שבעבר נחשב לעבריין הבכיר בעיר. הבוקלים הסתכסכו בעבר עם האחים מאור ואבי מלול מכפר יונה; האחרון נרצח לפני כארבע שנים, ככל הנראה בטעות וללא קשר למלחמת העבריינים, אבל מאור מלול חשד שברוך בוקל אחראי לרצח אחיו. על פי החשד, בשנת 2016 ניסו חייליו של מלול לחסל את בוקל באמצעות מטען שהוטמן באופנוע שלו ולאחר מכן ירו בו ליד ביתו ופצעו באותו באורח בינוני. מספר חודשים לאחר מכן התפוצצה מכוניתו של בוקל במהלך נסיעה. הוא נפצע קשה מאוד ואחת מרגליו נקטעה.

הנקמה הגיעה בינואר 2018, כשמאור מלול טס לחופשה עם אשתו באי  קוסמוי, תאילנד. אייל בוקל ודולב זוארץ טסו בעקבותיהם, נסעו בג’יפ מאחורי  האופנוע ששכר מלול, התנגשו בו בעוצמה, יצאו מהרכב ודקרו את מלול לעיני אשתו – ומול  מצלמות אבטחה שתיעדו את המעשה. מלול פונה לבית החולים ושם נקבע מותו ואילו בוקל וזוארץ הורשעו ברצח. הם היו צפויים למאסר עולם, אלא שמלך תאילנד הפחית את עונשם ל-20 שנות מאסר.

“הרצח הזה מוכיח שהם לא חכמים במיוחד. הם חשבו שהתאילנדים טיפשים, שהם יספיקו לברוח מהמדינה בזמן ולא ייתפסו”, אומר קצין משטרה בכיר. “בוקל וזוארץ פעלו בלי שכל, מתוך יצר נקמה, כמו אחרוני עברייני הרחוב. מזל שלהם שלא דנו אותם למוות. אני מעריך שבעוד כמה שנים הם יחזרו לארץ וישלטו בנתניה”.

עבריינות זה מקצוע, דבר שלומדים מלמטה למעלה. הדור הזה מחפש קיצורי דרך”, אומרת ד”ר בניסטי. “הם רשלניים מאוד, חפיפניקים, לא אוספים מודיעין בשטח לפני ביצוע פעולות ומשלמים על זה ביוקר”, מוסיפה דנה קייזר. “הם בקלות יכולים לרצוח חפים מפשע. מבחינתם המטרה מקדשת את האמצעים”.

לפני כשבועיים עקבו בלשי היחידה המרכזית של משטרת מחוז הצפון אחר ירין ביטון וחבריו. שניים מחייליו של ביטון רכשו אקדח, לבנת חבלה ונפץ להפעלת מטען מעבריין מהכפר ג’דידה-מכר. ביטון, כך על פי המשטרה, התכוון לחסל את אחד מיריביו ושילם עבור אמצעי הלחימה כמה עשרות אלפי שקלים. על פי החשד, חייליו היו בדרכם למסור לו את האמל”ח כשבלשי ימ”ר צפון עצרו אותם ולאחר מכן את ביטון.

المصدر: Mako

التعليقات

اترك تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *