التخطي إلى المحتوى

אזהרות דחופות ממשרד הבריאות בגלל מחלת קולונה

משרד הבריאות הישראלי קיים מחאה דחופה, נושאים חשובים ודחופים רבים הקשורים למחלה החמורה והקטלנית נדונו, קולונה, שלא התפשטה לאחרונה באזורים שונים בארץ ובעולם, היא מחלה שעולה מרפובליקה העממית של סין, בה מתו מאות מקרים בגלל מחלה מתה זו והיא לא הושלמה. השליטה כל כך רחוקה מכל צד, וזו הסיבה שמשרד הבריאות הישראלי קיים ישיבת חירום במטרה להגביל את

התפשטותה של מחלה מסוכנת וקטסטרופלית זו במדינה, והדגיש את הצורך למצוא פיתרון למחלה זו על מנת להגביל את התפשטות השפע, במיוחד בקהילה הישראלית ובחברה בפרט. לאחר שכמה אנשים נדבקו במחלה קטלנית זו, שלא נמצא טיפול יעיל ביחס אליך, פירוט מדויק יותר על החדשות. ציטטנו גם את המקור באתר שלנו.

משרד הבריאות ערך היום (שבת) תדרוך מיוחד לתקשורת בעקבות החשש מהתפשטות הקורונה בישראל, זאת אחרי ש-9 תיירים דרום קוריאנים שביקרו לאחרונה בארץ אובחנו כנשאי הנגיף. במשרד הבריאות קראו לציבור לשתף פעולה באופן מלא עם הנחיות המשרד והדגישו: “כל מי שהיה במגע עם קבוצת התיירים צריך להיות בבידוד בית למשך 14 יום מאז המפגש עם הקבוצה – הפוטנציאל שיש חולה בישראל כתוצאה מהקבוצה גדל באופן משמעותי”. במשרד הרחיבו את ההנחיות והורו לישראלים השבים מקוריאה ומיפן לשהות בבידוד ביתי במשך שבועיים. בתוך כך, תיירים מקוריאה שנחתו הערב בנתב”ג לא הורשו להיכנס לישראל.

“אנחנו יוצאים מתוך נקודה הנחה שהתיירים מדרום קוריאה נשאו את הנגיף כבר כשהיו בארץ”, הסביר מנכ”ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב. “כשנדע באופן סופי את הפרטים נפרסם גם אותם. מדובר בציבור גדול ומורכב ואנחנו עודבים על זה. אם נשמע על עוד מקומות שהם היו בהם אנחנו נפרסם באופן מלא את המידע לציבור וכל מי שהיה במקומות שהם שהו בהם יצטרך להיות בבידוד בביתו. אם לא נעמוד בבידוד הזה תהיה התפשטות של הנגיף בישראל. בגלל שהתיירים שהו בארץ במשך מספר ימים וביקרו במספר לא מבוטל של מקומות חשוב מאוד לשמור על הלכללים שלנו”, הזהיר.

אנחנו בחנו את שיעור התחלואה בדרום קוריאה, הוא התחיל לעלות באופן משמעותי ולכן החלטנו שכל מי שהגיע לישראל והיה בדרום קוריאה צריך להיות בבידוד בית 14 יום, כמו סין ויתר המדינות. אנחנו מצרפים לרשימה זו גם את יפן כי גם שם אנחנו מרגישים שהתחלואה מתפתחת. קראנו כבר קודם לשקול שנית טיולים לשם וכרגע אנחנו אומרים: אם הייתם שם היכנסו לבידוד של 14 יום ובמקביל אנחנו בוחנים דברים נוספים. אם יהיה צורך להוסיף יעדים נוספים – נוסיף”.

בר סימן טוב הבהיר כי מי שלא יישמע להנחיות משרד הבריאות ולא ישהה בבידוד כנדרש – ייענש: “התחלנו להפעיל את אמצעי האכיפה ואנחנו ערוכים לפעול באמצעי אכיפה גבוהים יותר. כל הצווים הם על דעת ובתיאום היועמ”ש. אנחנו מצפים מהאנשים להיענות להנחיות לא רק בגלל הסיכוי להיענש אלא בגלל שהם עלולים לסכן את האנשים האחרים במדינה, אנשים עם מחלות רקע ואנשים קשישים. בזה שאתם מפרים את צו הבידוד אתם מסכנים אנשים חלשים בחברה”.

אנחנו אוסרים על כניסה של אנשים, לא של לאום”, הבהיר מנכ”ל משרד הבריאות. “מה שחל על סין, חל כעת בדרום קוריאה ויפן ואנחנו בוחנים את אותו העניין גם עם טאיוואון. יש לפעול לפי ההוראות שלנו, אלה הוראות מחייבות. יש מוקד ייעודי לעניין. יש לכם סימפטומים? אל תלכו למרפאות, אל תלכו לבית החולים. יש ליצור קשר עם המוקד המיוחד ואנחנו נטפל בזה משם. לאורך כל הדרך אנחנו פועלים בשקיפות מלאה לציבור – ואם יהיה מידע אחר אנחנו נפעל בשקיפות מלאה”.

מנכ”ל משרד הבריאות התייחס לטיסה מדרום קוריאה שנחתה  הערב בנתב”ג, ואמר כי הישראלים שיהיו על הטיסה יוחזרו לבתיהם בהסעות מיוחדות של מד”א ויתבקשו לשהות בבידוד: “אנחנו נערכנו מבעוד מועד לכל תרחיש, נדע לתת מענה באמצעות מערכת האשפוז לאיזה היקף שצריך”.

בתוך כך, בהודעה משותפת מטעם משרד הבריאות, מגן דוד אדום ורשות שדות התעופה נמסר כי על המטוס שנחת הערב מקוריאה היו 12 אזרחים ישראלים וכ-200 אזרחים זרים. “המטוס ינחת ברחבת חנייה המרוחקת מספיק מטרמינל 3 כשמספר מצומצם מאוד של עובדים יטפל בו. מהמטוס יירדו רק הנוסעים הישראלים, שיעברו ביקורת דרכונים למרגלות המטוס. כבודת הנוסעים תישאר על המטוס ולא תותר גישה לאזור המטוס למי שלא אושר”.

ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות פרופסור סיגל סדצקי הבהירה במהלך מסיבת העיתונאים כי המשרד “מכיל את האירוע באופן מאוד מקצועי וכי כל המערכת התגייסה לטפל באירוע”.

לאור ההתפתחויות האחרונות, ראש הממשלה נתניהו יקיים מחר בבוקר הערכת מצב מיוחדת בנושא הקורונה בחמ”ל של משרד הבריאות. בדיון ישתתפו שר הבריאות ליצמן, שרי ממשלה, מנכ”לי משרדים, מנכ”לי בתי חולים וגורמים בכירים נוספים.

ביום חמישי האחרון (13.2) טיילה קבוצת התלמידים והמורים מבית הספר “מקיף טוביהו” בגן הלאומי תל שבע שבדרום הארץ, כאשר באותו הזמן ביקרה באתר גם קבוצת התיירים הקוריאנים. בתום הסיור, התפתחו אצל אחד המורים חלק מהתסמינים ובהנחיית משרד הבריאות הוא הגיע לבית החולים סורוקה שם עבר בדיקות לגילוי הנגיף שתוצאותיהן טרם התקבלו. בתום הבדיקות המורה נשלח לבידוד בביתו.

במקביל, רשות האוכלוסין וההגירה תמנע את כניסת התיירים מדרום קוריאה שצפויים להגיע הערב לישראל בטיסה מסיאול. בשלב הזה לא מדובר בהחלטה גורפת, אך במשרד הבריאות שוקלים לאסור על כניסה של תיירים מדרום קוריאה באופן גורף וכן להנחות את הישראלים שחוזרים משם להיכנס לבידוד ביתי למשך שבועיים. 20 הישראלים שנמצאים על הטיסה מדרום קוריאה יוסעו ישירות לבתיהם בתנאי בידוד ובהמשך יונחו לפעול בהתאם להוראות משרד הבריאות.

المصدر: Mako Mobile

التعليقات

اترك تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *