التخطي إلى المحتوى
اخفاء الاعلان
Hide Ads

טירוף: סגירת ערים לחלוטין והעונש על הפרת החוקים.פרטים נוספים

נוכח המצב הקיים שעוברת ישראל ביחס לנגיף הקורונה החדש, שמשרד הבריאות הישראלי לא הצליח לשלוט בו כלל ועומד בפני קשיים רבים בכך, מחשש להתפשטות נוספת, ממשלת ישראל עומדת בפני קשיים רבים ורבים על מנת להגביל את ההתפשטות ולחסל אותה במהירות

ובאפשר ככל האפשר. כדי לשמור על חיים, רכוש וכלכלה מקומית, כן, כל זה יקרוס אם העבודה לא תיעשה על פי מנגנון ספציפי השומר על אזרחים ומבטיח את זכויותיהם, היום הממשלה, יחד עם משרד הבריאות, פרסמו החלטה חדשה, שהיא לסגור לכם ערים לחלוטין, פרטים מדויקים יותר על החדשות, כפי שדיווחנו מאל-מס הפעל את האתר שלנו, אתר זה, הוצאת אל-יקין, לפרטים

אותו בכיר מדגיש את החשיבות שבעיתוי הפעלת הצעד הזה – עוד לפני חג הפסח. בין הערים שבמוקד: ירושלים, אלעד ומגדל העמק. במקביל, נערכה הערב הערכת מצב בבני ברק וחולקו בעיר כ-5,000 מנות מזון על ידי צה”ל

ההחלטה התקבלה: הסגר יתרחב לערים נוספות – ובהם העיר אלעד, מגדל העמק, בית”ר עילית, אשקלון, טבריה, אור יהודה, מודיעין עילית וגם שכונות מסוימות בירושלים. מתכונת הסגר עליה מדובר בערים הנוספות תהיה דומה לבני ברק, אבל בצורה קצת יותר נושמת עם מעט פחות הגבלות תנועה, כשצה”ל ייקח תפקיד נרחב בתהליך הזה. בכיר במשרד הבריאות מדגיש הערב את החשיבות שבעיתוי הפעלת הסגר עוד לפני חג הפסח: “עכשיו זו ההזדמנות”.

במקביל, מסתמן כי ההאטה בביצוע בדיקות הקורונה נפתרה, ומספר הבדיקות צפוי לעלות בהקדם לעשרת אלפים ביום. ההערכה היא שקיימים מוקדי התפרצות נוספים ביישובים הבדואים והערבים באום אל פאחם וברהט אבל נכון לשעה זו אין אינדיקציה מדוייקת למספר החולים באותן ערים.

בתוך כך, בהערכת מצב שמתקיימת היום בבני ברק, דנו הגורמים השונים בהמשך הפעולה בעיר. האלוף במיל’ רוני נומה שמופקד על צוות החירום בבני ברק אמר ל-N12: “אנחנו זוכים לשיתוף פעולה של כל התושבים. המשימה שלנו כרגע היא לחלק מזון לכל התושבים הזקוקים לו, תוך היערכות לחג”.

מפקד מחוז תל אביב ניצב דוד ביתן והאלוף במיל’ רוני נומה קיימו הערכת מצב בשטח, באחד המחסומים שהוצבו בעיר כשהמטרה היא לתכנן כיצד להמשיך את הההסגר בעיר ואיך אפשר לוודא שלכל התושבים לא ייחסר מזון. המאמץ העיקרי הוא לנסות להכין את העיר לקראת החג. ‎האלוף נומה התייחס להוצאת חולי הקורונה מהעיר: “אנחנו מתכננים כיצד אנחנו יכולים להוציא את אותם קשישים חולים מחוץ לעיר – מקבלים סיוע גם מהצבא, גם מהמשטרה”. בשלב הבא, אם יתאפשר ינסו להקל על תנאי ההסגר בבני ברק.

החל משעות הבוקר, חילק צה”ל כ-125,000 מנות מזון ברחבי הארץ, מתוכן חולקו כ-5,000 מנות בעיר בני ברק. במהלך סוף השבוע ארזו בצה”ל 17,483 מארזים לחג הפסח. עד כה נספרו כ-20,000 פניות למרכז הלאומי לסיוע אזרחי וכ-7,500 פניות למוקד המידע של פיקוד העורף

הבוקר פרסם משרד הבריאות את הרשימה המלאה של מספרי חולי הקורונה בכל יישוב בישראל שמונה מעל 5,000 תושבים. על פי נתוני משרד הבריאות ניתן לראות כי בימים האחרונים לא חל שינוי משמעותי ברשימת היישובים עם התחלואה הגבוהה ביותר – ירושלים נותרה במקום הראשון ובני ברק במקום השני, בינהן פער של כ-100 חולים. אחריהן ניצבת תל אביב-יפו בפער גדול מאוד של 855 חולים מאובחנים.

רכבת אווירית של ציוד רפואי מסין לישראל יצאה לדרכה: כולל בין השאר – מכונות הנשמה ובדיקות לקורונה

למעלה מ-10 טיסות שייפרסו על פני השבוע הקרוב יביאו לארץ ציוד רפואי שנרכשו על ידי חברת כיל. החברה רכשה את הציוד, שכולל כחצי מיליון חליפות מגן וכ-900 אלף מסיכות בסכום כולל של כ-50 מיליון שקל. הטיסה הראשונה שיוצאת הלילה (שעון סין), מכילה 900 אלף מסיכות כירורגיות וחצי מיליון חליפות מיגון לצוותים רפואיים, זאת בהמשך לעשרות אלפי מטושים שהגיעו לארץ בסוף השבוע.

المصدر: Mako

التعليقات

اترك تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *