التخطي إلى المحتوى
اخفاء الاعلان
Hide Ads

הפגנות גדולות מול ביתו של בנימין ומעצר כמה … פרטים

באירוע הבולט והראשון מסוגו בישראל, קיים הגנרל הידוע הפגנה גדולה ומסיבית נגד ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו מול ביתו, ורבים ואזרחי אופוזיציה רבים נפגשו בהפגנה בריאה שתואמה בעבר, אך כוחות הביטחון והמשטרה עצרו את המנהיג והמארגן של אירוע זה ונפגשו ב כליאה בצווי

ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו ללא זכות, מכיוון שההפגנות שביצעה הן זכות דמוקרטית עבור כל אזרח ישראלי, אך בית המשפט לאחר מכן בפגישות הראשונות משחרר את העצורים, מכיוון שהקודם אמר לך פרטים מדויקים יותר על החדשות, כפי שנאמר על ידי המקור באתר שלנו, אתר זה אל-יקין לחץ אליך הפרטים המדויקים ביותר

בית המשפט שחרר את שלושת המפגינים נגד ראש הממשלה ללא תנאים מגבילים, ביניהם מוביל המחאה תא”ל במיל’ אמיר השכל • השופטת אמרה במהלך הדיון: “הזכות להפגין היא זכות יסוד במדינה דמוקרטית אמנם אין היא זכות בלתי מוגבלת” • המשטרה בעקבות ההחלטה: ייתכן ונערער לבית המשפט המחוזי • עשרות אנשים הגיעו להפגין מחוץ לבית המשפט בעקבות המעצר

מוביל המחאה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, תא”ל במיל’ אמיר השכל, שוחרר הלילה (בין שבת לראשון) ממעצר ללא תנאים מגבילים, יחד עם שני המפגינים הנוספים שנעצרו. לאחר ההחלטה אמרה השופטת אורנה סנדלר-איתן‎: “אינני סבורה כי יש מקום להציב תנאי כלשהו לשחרור המשיבים”, והוסיפה: “הזכות להפגין היא זכות יסוד במדינה דמוקרטית אמנם אין היא זכות בלתי מוגבלת”. לאחר ההחלטה נמסר מהמשטרה כי ייתכן ותערער לבית המשפט המחוזי.

עוד אמרה השופטת במהלך הדיון: “המשיבים הביעו נכונות במהלך הדיון להודיע מראש על הכוונה לקיים את ההפגנה להבדיל מהגשת בקשה לרישיון שאינה נדרשת, באופן שיאפשר למשטרה להיערך מבעוד מועד”.

בנוסף, סנדלר-איתן‎ אמרה כי על נציג המשטרה להודיע לבית המשפט עד מחר את זהותו של הגורם המסוים איתו ניתן יהיה לתאם בהמשך ולהודיע על כוונת קיום ההפגנה במקום ולמסור הערכה של מספר המשתתפים שצפויים להגיע. “סבורני כי צעד פשוט זה יכול למנוע חיכוכים מיותרים בין המפגינים לבין המשטרה ולחסוך את הצורך בדיונים נוספים מעין זה”, הוסיפה.

“היינו 15 שעות בכלא הדרים. לא נעים אבל גם לא נורא”

לאחר שחרורו, הודה השכל למפגינים ואמר: “לדעתי אנחנו חיים במציאות מטורפת. במעון ראש ממשלת ישראל, המעון שאנחנו משלמים, יושב נאשם בשוחד מרמה והפרת אמונים. היחידה לאבטחת אישים והמשטרה מאבטחים אותו. ואנחנו, אזרחים ישרי דרך, נעצרים על זה שהפגנו, או במקרה שלי על זה שההפגנה לא עמדה בתנאים”.

לאחר מכן השכל מסר לנתניהו: “היינו 15 שעות בכלא הדרים. לא נעים אבל גם לא נורא”. עוד הוסיף: “אם הוא יימצא אשם בבית המשפט, אז אני חושב שהנפילה תהיה קשה וכואבת. אז אני פשוט מציע לו להגיע לאיזשהו הסדר ולצאת מחיינו”.

המשטרה ביקשה שכחלק מתנאי השחרור, השכל יורחק מירושלים למשך 15 יום, לצד ערבות עצמית ושל אדם נוסף על סך 5,000 ש”ח. בעקבות המעצר, מפגינים הגיעו למחות אמש (שבת) בבית המשפט השלום בירושלים.

בעקבות התקבצות המפגינים מחוץ לבית המשפט, המאבטחים סגרו את דלתות הבניין לכניסה של אזרחים. “אנו מצפים מבית המשפט לשלוח מסר ברור למשטרת ישראל: חדלו מהמעצרים הפוליטיים – משטרת ישראל תפקידה לשמור על האזרחים לא על המושחתים”, מסרו מארגני המחאה.

נציג המשטרה אמר בדיון: “מיוחס לאמיר השכל הובלת הקבוצה באופן מכוון שחוסם את הכביש, הייתה כוונה מאוד ברורה לשבור את הכלים. ליווינו את אמיר בעדינות לניידת”. עוד אמר נציג המשטרה כי השוטרים נאלצו להפעיל כוח “כי לא ראינו דרך אחרת להזיז את המפגינים מהכביש”.

המשטרה ניסתה גם להסביר מדוע ביצעה את המעצרים: “מי שיטען שאלה עבירות קלות – ברגע שאתה חוזר ומבצע עבירה שוב ושוב או מסרב להנחיית השוטר למנוע ממך להמשיך – אין דרך אחרת זולת לעצור ולשחרר בתנאים ככל שאני יכול”. הקצין ציין בדיון שהמשטרה רצתה לשחרר את כל העצורים ב”תנאי מינימלי” של הרחקה מהמקום, אבל השופטת השיבה בעקיצה ביקורתית: “זו בעצם סתימת פיות, מדוע זה תנאי מינימלי?”.

שר הביטחון ויו”ר כחול לבן בני גנץ קרא בעמוד הפייסבוק שלו לשחרר את עצורי ההפגנה ללא תנאים מגבילים. “הזכות להפגין היא זכות קדושה במדינת ישראל ואסור בתכלית האיסור לפגוע בה אלא במקרי קיצון”, הוא כתב. “לכן, מהמידע שברשותי, אני סבור שצריך לשחרר את שלושת עצורי ההפגנה ללא תנאים מגבילים. אני מאמין שכך יעשה בית המשפט וכמובן שנכבד כל החלטה”.

גנץ הוסיף: “שוחחתי עם השר לביטחון פנים אמיר אוחנה הערב. הוא סיפר לי על הפגיעה שנעשתה בסדר הציבורי וחסימת הכבישים, ואמרתי לו כי לצד הגיבוי המלא שלי למשטרת ישראל בפעילותה מול כל אזרח – לא משנה מה תפקידו, מעמדו או דרגתו, יש לקדם מדיניות מרחיבה בכל הקשור לזכות המחאה וחופש הביטוי”.

מוקדם יותר פרסם השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה פוסט בפייסבוק ובו גיבה את המשטרה ואמר כי “לא תהיה סובלנות לחסימות כבישים”. עליזה השכל, בת זוגו הטייס שנעצר הגיבה גם היא לאירוע: “מקווה שישחררו אותו בהקדם, ושהפעילות שלו תמשוך אנשים נוספים ותהדהד בלב של כולם”.

المصدر: Mako Mobile

التعليقات

اترك تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *