التخطي إلى المحتوى

מדוע המשפט התחיל והסתיים באותו יום, פרטים מעורפלים?

נוכח המקרה שהצית את דעת הקהל עקב סכנתו הנמשכת לילדים במשך למעלה משנה, ולאחר שהנאשם נכלא בתיק בכלא, אך עד היום הוא לא נשפט כלל לאור פיקוח נרחב ונרחב על ידי האזרחים, מהן הסיבות שהובילו להתעלמות מהחקירה ולעיכוב מדוע לא ניתן פסק הדין בנושא זה, ובמיוחד בנושא זה עד כה, מה צריך לעשות רבות, הרבה שאלות שהועלו בנוגע לנושא זה בפניך פרטים מדויקים יותר על החדשות באתר שלנו

משפטה של בעלת הגן המואשמת בהתעללות יתחיל בעוד פחות מחודשיים • השופט הציע שכל ההוכחות יתקיימו באותו היום • הצדדים, שהודיעו בפעם הקודמת על מגעים להסדר טיעון, הסכימו • המשמעות: לאחר שמיעת ההוכחות, יישארו רק פסק הדין וגזר הדין

משפט בעלת הגן המואשמת בהתעללות – במסלול מהיר: שלב ההוכחות במשפטה של כרמל מעודה יימשך רק יום אחד – כך נקבע הבוקר (שלישי). השופט עמי קובו הציג את ההצעה המפתיעה לצדדים, שהסכימו להליך החריג – שלרוב מתרחש בערכאות נמוכות הרבה יותר. בחודש שעבר פרסמנו כי בין הצדדים התקיימו מגעים על הסדר טיעון אפשרי. מעודה, נזכיר, הואשמה ב-18 סעיפים של התעללות בקטין ותקיפת קטין במשפחתון שלה – “בייבי לאב” בראש העין.

בדיון הבוקר נקבע כי כל ההוכחות במשפט יישמעו באותו יום – 16 בספטמבר – אם כתב האישום לא יבוטל קודם לכן. כחודש לאחר מכן יתקיים שלב הסיכומים. לאחריו ייותר רק שלב פסק הדין וגזר הדין. המהלך של “דחיסת המשפט” ליום אחד של טענות מקדמיות והוכחות ויום נוסף לסיכומים לא זכור בבתי משפט מחוזיים, ובוודאי לא בתיק בסדר גודל כזה. לעיתים הליך מסוג זה מתרחש בבית המשפט השלום ובתיקים זוטרים בהרבה

הדיון התקיים הבוקר ללא נוכחותה של מעודה. פרקליטה של מעודה, עו”ד שירן ברגמן, התלונן בדיון על היחס מצד משפחות הילדים שנפגעו: “חשוב לי לבקש מבית המשפט לבקש מהמתלוננים לא לפנות אליי, לא לדבר על הילדים שלי. אני עושה את העבודה שלי, אני לא אמור לספוג דברים כאלה”.

לאחר מכן אמר פרקליטה של מעודה כי הוא מבקש לקבוע “דיון אחד להעלאת טענות מקדמיות” ויום נוסף לניהול ההוכחות – שבו יוצגו הסרטונים. “מבחינתי אפשר לתמצת את זה לסרטונים שבמחלוקת”, הוסיף. עוד ציין כי קיימת מחלוקת לגבי אחד האישומים, שמתייחס למעשה שלא תועד: “יש כאן גרסה אל מול גרסה ובית המשפט יצטרך להכריע”.

“חשיבות בשמיעתו הדחופה של התיק”

עו”ד איריס פיקר מהפרקליטות הציעה שהשופט יעיין בחומר החקירה לפני הדיון והמליצה “אפילו לצפות בחלק מהסרטונים מראש”. עוד הבהירה: “לא נזדקק להרבה ימים”. השופט סיכם את הדיון ואמר כי עורך דינה של כרמל מעודה יגיש “טענות מקדמיות וכפירה מוחלטת” באישומים בתוך חודש, והמדינה תשיב לאחר כשבועיים. ב-16 בספטמבר ידונו בטענות המקדמיות.

לאחר מכן, עוד באותו היום, יתנהל הליך ההוכחות “ככל שכתב האישום לא יבוטל במסגרת החלטה בטענות המקדמיות” – כך לפי השופט, שרמז לאפשרות לביטול המשפט. ארבעה עדי תביעה זומנו ליום הדיונים הזה. עוד קבע השופט כי הסיכומים במשפט יתקיימו ב-21 באוקטובר, בנוכחות מעודה.

לבסוף הדגיש השופט: “באי כוח הצדדים מתבקשים לפנות בבקשה לדחות מועדי דיונים אחרים אשר קבועים להם בבתי משפט השלום, וזאת בשים לב לחשיבות בשמיעתו הדחופה של תיק זה”.

עו”ד בעז קניג, פרקליט משפחות הקורבנות, מסר בתגובה: “בתיק כרמל מעודה עומד להתקיים הליך מהיר ביותר במסגרתו המשפט יתחיל ויסתיים באותו היום, 16.9.20, למעט סיכומי הצדדים שלא ניתן להשמיעם באותו המועד ועל כן יישמעו במועד נוסף שאף הוא נקבע – 21.10.20“.

“ניתן לומר שאפו גדול לכבוד השופט קובו על המתווה ועל הרצון בקידום המשפט באופן הזה”, הוסיף קניג, “הלוואי ושופטים רבים יילכו בעקבותיו. זהו תיק עם חשיבות לאומית ודווקא בתיק זה, הנאשמת כרמל מעודה במקום לקבל אחריות על עצמה, להביע חרטה ולשלם על מעשיה בעונש מאסר, עושה הכול על מנת לעכב ולחבל בהליך המשפטי”.

לפני כשנה הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד כרמל מעודה עם 18 סעיפי אישום בסך הכול, שמתייחסים להתעללות לכאורה ב-11 תינוקות ופעוטות בזמנים שונים. לפי כתב האישום, “בהזדמנויות רבות ושונות במהלך עבודתה בגן, תקפה הנאשמת תינוקות ופעוטות בגן הילדים, בין היתר, בכך שכיסתה ראשם של קטינים בשמיכה וישבה עליהם למניעת תזוזה”.

עוד נכתב בכתב האישום כי היא “קשרה ידי קטין באמצעות חוט למשך דקות עד שעות, הרימה קטינים באמצעות אחיזה בכוח בזרוע, הניפה אותם באוויר עד להטחתם ברצפה, טלטלה תינוקות, העמידה פעוטות עם הפנים אל הקיר לעתים למשך כמה שעות, הצליפה בקטינים באמצעות חיתול, סטרה להם, צבטה ומשכה ראשם של פעוטות לאחור תוך חסימת אפם ופיהם, עד שהתגלעו קשיי נשימה”

المصدر: Mako Mobile

التعليقات

اترك تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *