التخطي إلى المحتوى

הטלת מגבלות סגירה קשות עקב התפרצות תכופה של המגיפה בישראל

 

גל חדש מכה את מדינת ישראל ממגפת הקורונה החדשה שעצרה את העולם, אך הפעם התקיימו ישיבות חירום גדולות בימים הקודמים ועד היום, יום שלישי, בהן התקיימו דיונים גדולים לצורך מגבלות הקשורות לסגירה קשה של כל מה שיפיץ את הנגיף הקטלני הזה, נגיף קורונה המתגבש, וכולם נכחו. ראש הממשלה בנימין נתניהו,

 

שהודיע ​​והצהיר בבירור את היקף האסון שישראל תיכנס אליו אם לא יוטלו מגבלות סגירה נוקשות בכל הערים והרחובות. הוא ציין כי על כולם לשתף פעולה בכל הקשור לסגירה, ועל כולם לנקוט באמצעי המניעה הנדרשים על מנת להפחית התפשטות המחלה והצורך להקפיד על המגבלות והסגירות, וכי מי שיעבור על החוקים ייענש. לפניכם פרטים מדויקים יותר אודות החדשות כפי שהגיעו מהמקור באתרנו. זהו אתר העיתונות של אל-יקין. להלן הפרטים המדויקים ביותר.

 

 

בצל העלייה בתחלואה, קבינט הקורונה מתכנס לדון בהחמרת ההגבלות • על הפרק: אכיפה ביום כיפור וסגירת בתי כנסת • השרים התעמתו על סוגיית ההפגנות בבלפור וההתקהלויות במגזר החרדי • נתניהו בישיבה: “אנחנו נדרשים לקבל החלטות במהירות רבה, מהר ככל האפשר”

 

 

בזמן שקבינט הקורונה מתכנס היום (שלישי) לדון בהטלת מגבלות נוספות על הציבור, פרויקטור הקורונה רוני גמזו ממליץ לשרים לאשר את צמצום היקף העבודה במגזר הפרטי וסגירת בתי הכנסת במסגרת הידוק הסגר. ברקע ההמלצה, התפתחו בקבינט עימותים בין השרים – בעיקר על סוגיית ההפגנות וההתקהלויות במוסדות החרדים. ראש הממשלה בנימין נתניהו בדיון: “נקבל החלטות איך לעצור את התחלואה המתפרצת היום, כל המאוחר מחר”.

 

גמזו חשף במהלך הדיון בקבינט כי יותר מ-20 אלף תלמידים במוסדות הלא רשמיים של החינוך החרדי לומדים כרגיל, חרף סגירת מערכת החינוך. פרויקטור הקורונה במגזר החרדי, אלוף (במיל’) רוני נומה, ציין כי מדובר בעיקר על ילדים בגילאי 10 ומעלה. פרופ’ רן בליצר המליץ על הגבלת ההתקהלות בחלל לסגור לעד חמישה בני אדם, כאשר אוכלוסיות בסיכון ובני ביתם לא יגיעו לעבודה

נומה: “מערכת החינוך אצל החרדים ממשיכה להתקיים, מדובר בעשרות אלפים” .

דרעי: “זה לא יכול להיות”.

נומה: “אני נזהר עם המספרים, בסך הכול לומדים עשרות אלפים” .

דרעי: “זה עושה המון נזק למגזר החרדי. למה לא מדברים על ההפגנות וחופי הים? אתם מדברים רק על מקוואות, בתי כנסת וארבעת המינים”.

גמזו: “בעניין ההפגנות אנחנו לא מגלגלים עיניים”.

אוחנה: “כל התקהלות דינה אחת”.

נתניהו: “יש הסכמה שצריך כלל אחיד לגבי כל ההתקהלויות”.

ניסנקורן: “אין הסכמה. צריך לדון בכל מקרה לגופו”.

נתניהו: “אם אתה עושה הגבלות על התקהלויות ציבוריות הן צריכות להיות שוויוניות. צריך אחידות גם לגבי בתי כנסת וגם לגבי הפגנות. כל המדינה מדברת על זה”

אוחנה: “אם לא יהיה דין אחד המתפללים יפרצו את הכללים”.

 

לאחר שהשרים יצאו להפסקה, התייחס דרעי להגבלת ההתקהלויות בבתי הכנסת: “השתכנעתי שמדובר בפיקוח נפש. אני מוכן לגייס את גדולי הרבנים בשביל להורות על תפילות בחוץ, אבל זה יכול להתקיים רק אם תהיה סימטריה עם ההפגנות”.

 

“לא יכול להיות שיהיו אוטובוסים שיצאו מכל הארץ להפגנות ואנחנו נורה לאנשים להתפלל רק בחוץ”, המשיך דרעי ופנה לפרויקטור גמזו: “אני מבין שיש אנשים שבשבילם הפגנות זה ערך מקודש. בשבילנו שירי תפילה זה ערך מקודש”.

 

בכחול לבן הביעו את התנגדותם להגבלת ההפגנות והדגישו כי זו זכות יסוד דמוקרטית שהממשלה לא יכולה להגביל. אם מתעקשים להגביל הפגנות, אמרו בכחול לבן, יש להעביר את הנושא להכרעת הגורמים המקצועיים.

 

ההמלצות של פרויקטור הקורונה רוני גמזו לשרים:

• צמצום פעילות מקומות העבודה: 50% במגזר הפרטי – מגזר ציבורי יפעל במתכונת חירום

• סגירת בתי הכנסת ואיסור התקהלויות חג רחבות

• סגירה מלאה של שווקים (כולל שוק ארבעת המינים)

• צמצום סיכונים ביום כיפור: אכיפה מוגברת לאיסור מקוואות

 

“אם יוחלט להחמיר – יש לבצע את כלל ההחמרות יחד ולא לפצלן. יש לבצע את ההחמרות מוקדם ככל הניתן”, אמר הפרויקטור פרופסור רוני גמזו. מעבר להמלצות של הפרויקטור, יש שרים שגם מדברים על האפשרות של הטלת עוצר לילי, בנוסף לסגר, בניסיון למגר התקהלויות בשעות הערב.

 

ההמלצות לתגבור כוח אדם נוסף בבתי החולים:

• גיוס אחים ואחיות מוסמכים שהוכשרו ב-2020 (ביולי סיימו 1,500 אחים ואחיות ובספטמבר נבחנו 2,500 שממתינים לציונים)

• גיוס 1,392 סטודנטים לרפואה ו-3,480 סטודנטים לסיעוד

• בחינת שילוב צוותים מבתי החולים הפרטיים

• פניה למנהלי בתי החולים לדחיית פרישה של רופאים, אחיות ומקצועות נוספים

• גיוס אחיות טיפול נמרץ מצה”ל: הקצאת 28 אחיות בוגרות טיפול נמרץ מחיל הרפואה

• גיוס פנסיונרים בשיתוף עם הר”י (ההסתדרות הרפואית בישראל)

• תגבור באמצעות פרמדיקים בחלקות לרפואה דחופה בבתי החולים

المصدر: Mako

التعليقات

اترك تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *