التخطي إلى المحتوى

מה הסיבה למעצרם של ארבעה צעירים ישראלים?

לאחרונה נעצרו ארבע בנות ישראליות בעיר בבולגריה מסיבות שונות, אחת מהן חשודה בהברחת חאת לבולגריה, שכן הוכחות מסוימות הוכיחו זאת, והן נעצרו על ידי המשטרה הבולגרית עד שהוכחו שהן אשמות והוכחו שהן אשמות בפשע. הנה הפרטים המדויקים יותר של החדשות. באתרנו זהו אתר העיתונות של אל-יקין. ציטטנו עבורכם כמה מקורות עם פרטים מדויקים יותר

הארבע חשודות כי ניסו להבריח 93 ק”ג של גת לבולגריה ומעצרן הוארך בחודשיים. מנגד, טוענות משפחותיהן כי הן נפלו קורבן לסוחר ישראלי שניצל את תמימותן. כעת, פונות המשפחות לציבור בעזרה למימון ההוצאות המשפטיות. “ההוצאות פה מטורפות. עו”ד מקומי ששכרנו דרש מכל משפחה לשלם לו משהו כמו 25 אלף שקל כדי לסייע לשחרר אותן למעצר בית”, אומר ל-mako אביה של אחת הבנות

צפויות הארבע לשהות בבית המעצר בוורנה גם בחודשיים הקרובים. כעת, הורי הצעירות החרדיות מבקשות את עזרת הציבור בגיוס של כ-150 אלף שקלים עבור תשלום לעו”ד מקומי, האוכל הכשר שמועבר אליהן בכלא, בגדים ובתקווה גם סכום הערבון שידרשו לשלם במידה ובית המשפט יחליט לשחררן למעצר בית.

ההוצאות פה מטורפות. עו”ד מקומי ששכרנו דרש מכל משפחה לשלם לו משהו כמו 25 אלף שקל כדי לסייע לשחרר אותן למעצר בית”, אומר בשיחה עם mako שמעון פרץ, אביה של בת אל, “הוא התקווה שלנו לשחרר את הבנות. הוא מקושר מאוד מול רשויות האכיפה וביקר אותן בבית המעצר. זה המון כסף עבורנו. צריכים לקנות להן אוכל כשר, תרופות, בגדים ולשכור דירה במידה וישתחררו למעצר בית”.

אימא של פרץ סיפרה ל-mako: “הבת שלי עברה תאונת דרכים, הפסיקה לעבוד, צברה חובות גדולים והייתה זקוקה לכסף. היא ילדה תמימה שהתפתה לכסף. לא ידעה שגת זה סם אסור באירופה. אני מבקשת שלא תשפטו אותה. היא והחברות שלה עשו טעות וישלמו על כך כל חייהם, אבל המטרה כרגע תעזרו לנו להוציא אותן מהמעצר. זו מצווה גדולה פדיון שבויים”.

אביה של בת נוספת קורא לא לשפוט את בתו וחברותיה על מעשיהן. “אני מתחנן בפני האנשים אל תשפטו את הבנות עד שלא תגיעו למקומן. משחירים אותן בפייסבוק, טוקבקיסטים משמיצים אותן בלי להבין את הרקע לכל הסיפור. הן פעלו מתוך מצוקה כלכלית. התפתו ונפלו בפח של י’. את הלקח שלהן הן למדו לכל החיים צריך להוציא אותן מהמעצר”.

יונתן צורף אביה של אדל פרסם פוסט שבו ביקש מהציבור לתרום כסף למימון ההגנה המשפטית של הצעירות. “בתי האהובה אדל בת 20 בחורה עצמאית לחלוטין, לא נוטה לערב אותנו בחייה ולא כל כך אוהבת להיות למטרד. גרה בדירת שירות לאומי. נסעה לטיול עם חברותיה, ילדה תמימה וטובה, מתנדבת ועובדת עם נוער בסיכון, מסורה ואהובה אך לא מכירה את הצד ‘הרע’ של העולם. נתקלה איכשהו בחבורת צעירים אשר פיתו אותה ואת חברותיה בתמורה ל-4,000 שקל להעבירם עבורם גת”, כתב צורף, “מובלות באזיקים, בצינוק ללא פתח חלון, מבוזות ואומללות… אנו מתחננים בפני הרשויות שלפחות יתנו להן מעצר בית שם בבולגריה. אנו זקוקים לדאבוננו לכסף רב עבור המימון… מבקש בפניכם בשביל ביתי האהובה. מצוות פדיון שבויים פדיון בתי.. אני מכיר את בתי אדל היא לא תעמוד בזה”.

עו”ד מרדכי ציבין המייצג את המשפחות בהתנדבות ביקר את הצעירות החרדיות ביום חמישי האחרון. “המצב של הבנות בתא המעצר לא טוב. הן טוענות שהתנאים גרועים, שקשה לה מאוד. המטרה שלנו היא לשחרר אותן למעצר בית, זה תהליך שעלול להימשך כמה שבועות אבל אני אופטימי. נכון שהסיפור מסעיר ומרתק את התקשורת בבולגריה אבל כאשר חוקרי המשטרה יבינו שלא מדובר בסוחרות סמים אלא בצעירות תמימות שנפלו בפח והתפתו, הם יסכימו לשחרר אותן למעצר בית”.

תרומות למשפחת פרץ: בנק לאומי, סניף 948, חשבון 5609877 על שם עופר פרץ. או בביט למספר 052-3776749.

المصدر: Mako

التعليقات

اترك تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *