التخطي إلى المحتوى

הסיבה האמיתית מאחורי התפטרותו של שר התיירות הישראלי אסף

הגיליון הראשון והאחרון הוכרז היום על ידי שר התיירות הישראלי אסף זמיר היום (ו ‘) בנסיבות מסתוריות ולא הבהיר את הצגת הסיבות להתפטרותו. התפטרותו ועמד על הרבה מאוד שאלות לגבי הסיבה האמיתית שעומדת מאחורי זה, אך הוא לא גילה את הפרטים המדויקים ביותר אודות התפטרותו, אך הוא חושש למדינה, לאחר ההחלטה האחרונה לסגור את המדינה, שתימשך לתקופה שלא תעלה על 10 ימים, לאחר גל שני של נגיף קורונה המתעורר, כשהסביר כי המדינה היא תקרוס כל עוד בנימין נתניהו יהיה ראש ממשלה מבלי להסביר את הסיבות לאילמים. פרטים מדויקים יותר אודות החדשות באתרנו. זהו אתר העיתונות של אל-יקין. ציטטנו גם כמה מקורות חדשות ומה הסיבה האמיתית מאחורי התפטרות שר התיירות. הנה הפרטים של החדשות המדויקות יותר.

בפוסט שפרסם בחשבון הפייסבוק ובו הודיע על התפטרותו נימק זמיר כי “משבר הקורונה נמצא במקרה הטוב במקום השני בסדר העדיפויות של ראש הממשלה” • לאחרונה הופעלו לחצים כבדים על זמיר ברקע הגבלת ההפגנות • הוא ימשיך לכהן כחבר כנסת מטעם כחול לבן

שר התיירות אסף זמיר הודיע היום (שישי) על התפטרותו מהממשלה. בפוסט שפרסם בחשבון הפייסבוק שלו הוא כתב שהוא “חרד למדינה שנמצאת על סף שבר מוחלט” על רקע משבר הקורונה וכי “ברור שזה לא ישתנה כל זמן שנתניהו הוא ראש הממשלה”. בהמשך להתפטרות, יו”ר כחול לבן ושר הביטחון בני גנץ צפוי למסור הצהרה תוך זמן קצר. אשתו של זמיר, מאיה ורטהיימר: “הולכת לחבק את בעלי, אסף התפטר ואני גאה בו”.

לאחר ארבעה חודשים וחצי כחבר בממשלה אני קובע בצער כי משבר הקורונה על השלכותיו הנוראיות נמצא במקרה הטוב במקום השני בסדר העדיפויות של ראש הממשלה”, כתב זמיר, “השיקולים האישיים והמשפטיים הם אלה שעומדים בראש מעייניו של נתניהו – זה ניכר בכל צעד ושעל”.

“תמיד האמנתי בניסיון להשפיע מבפנים, גם במחיר של ביקורת ציבורית, כל עוד האמנתי שתוצאות פעולותיי עושות הבדל, עושות טוב”, המשיך זמיר, “אני כבר לא מרגיש ככה ולכן אחרי התלבטות לא פשוטה, החלטתי היום להודיע ליו”ר מפלגת כחול לבן בני גנץ, על התפטרותי מהממשלה. יש לי הערכה גדולה לבני גנץ ואני מודה לו על האמון ועל ההזדמנות להיות חלק מהממשלה. הודעתי לגנץ כי בכוונתי להמשיך להיות חלק מהמפלגה ולשרת את הציבור מתפקידי כחבר כנסת”.

בפוסט שכתב זמיר הוא הבהיר כי הוא ימשיך לכהן כחבר כנסת מטעם מפלגת כחול לבן, אך לא יהיה חלק מהממשלה ולא ימשיך לכהן כשר התיירות. לאחרונה הופעלו לחצים כבדים על זמיר להצביע נגד הגבלת ההפגנות בחוק. בשיחה שפורסמה ב”הארץ” שלשום עם השר זמיר בה הוא נשאל “איך אתה חי עם עצמך כשר בקואליציה שמגבילה הפגנות?” – הוא השיב: “אני חי עם עצמי בצורה מאוד קשה”.

מטעם הליכוד פורסמה תגובה חריפה נגד זמיר: “בדיוק בשעה שראש הממשלה נתניהו הוביל דיון רב-משתתפים עם ראשי הציבור החרדי כדי להילחם בקורונה, אסף זמיר בורח מהמערכה רק כדי לקושש קולות בבחירות המקומיות בתל אביב. הוא זה שעוסק בפוליטיקה קטנה בשעה שראש הממשלה נתניהו נאבק מסביב לשעון למען הצלת חייהם ופרנסתם של אזרחי ישראל. כחול לבן צריכים להחליט אם הם עובדים באחדות מתוך הממשלה שנלחמת בקורונה או שהם ממשיכים לייצר תוהו ובוהו בתוך הממשלה ובכך פוגעים בפעולות הנדרשות לטובת אזרחי ישראל”.

מאיה ורטהיימר העלה בתגובה פוסט בחשבון האינסטגרם שלה: אסף התפטר היום. הוא הלך עם הלב שלו, הוא לא הרגיש שאפשר להמשיך לשבת תחת השלטון הזה. ואני גאה בו. אני גאה שהוא הולך עם האמת שלו והאמת שלנו.אני גאה שזה הגבר שבחרתי”.

ח”כ עפר שלח הגיב על התפטרותו של זמיר וכתב: “הלבנה הראשונה בחומה של ביבי נפלה. התפטרותו של אסף זמיר לא מפתיעה, כי הוא אדם ישר ואנשים ישרים כבר לא יכולים עוד להיות בממשלה הזאת. יהיו עוד”.

ח”כ שלמה קרעי מהליכוד קרא למעשה לפירוק הממשלה: “מברך את השר זמיר על התפטרותו וקורא לשרי כחול לבן להצטרף. ישראל זקוקה לממשלה אחראית בראשות נתניהו בלי מקלות בגלגלים של שרי כחל”ב. הם כבר הוכיחו שהם דואגים לפוליטיקה קטנה על חשבון בריאות הציבור. נתניהו לעומתם הוכיח כבר שעם יד בוטחת על ההגה הוא יודע לחלץ את מדינת ישראל מהמשבר”.

התפטרותו של זמיר מגיעה לאחר שבשבוע שעבר כבר הודיע שר המדע והטכנולוגיה יזהר שי על התפטרותו מהממשלה – אך לאחר שיחה שקיים עם בני גנץ, חזר בו מהתפטרותו. בסיום הפגישה אמר השר שי: “אני מביע אמון מוחלט במנהיגותו ובהובלתו של בני גנץ. הצטרפתי למפלגה כדי לממש ביחד עם יו”ר כחול לבן ערכים משותפים ובראשם אהבת ישראל, אחדות ופיוס לאומי. נמשיך לעבוד יחד למען כלל אזרחי מדינת ישראל”.

المصدر: Mako

التعليقات

اترك تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *