التخطي إلى المحتوى

הפגנות לילה גדולות בישראל ומעצרם של עשרות אנשים

לאחר העוצר בכל חלקי ערי ישראל ולאחר החלטת הסגירה האחרונה במשך שבועיים ברציפות בכל הרחובות הציבוריים, בתי הספר, האוניברסיטאות, המכונים, השווקים, המועדונים, בתי המלון וכל מה שקשור למגע ישיר עם אנשים, וכתוצאה מכך, הפגנות גדולות התפשטו ברחבי ערי ישראל עקב סגירה זו. הפגנות לילה גדולות בכל הרחובות וחוסר הקפדה על החוקים בשמירה על גבולות ההפגנות במרחק של כקילומטר מהבית וההכרח לנקוט באמצעי הזהירות הנדרשים בכדי להתמודד עם מגיפת קורונה החדשה וכתוצאה מכך, משטרת ישראל עצרה היום, שבת, עשרות ותקפה אחרים. הנה לכם פרטים מדויקים יותר על טוב באתרנו. עלון לפרטיכם

ההפגנות נמשכות, אבל בשל תקנות הקורונה – ליד הבית • עשרות אלפים יצאו להפגין במוקדים רבים ברחבי הארץ לאחר שבמסגרת מצב חירום נאסר עליהם להפגין במרחק של יותר מקילומטר מהבית • מפקד מרחב ירקון: “מתמודדים עם עדר ללא רועה” • אישה הותקפה במהלך הפגנה ברמת החייל • עשרות עצורים בהפגנות • מאות דוחות חולקו ע”י המשטרה

מאות מפגינים בתל אביב צעדו מכיכר רבין לכיוון דרום העיר ושכונת פלורנטין. חלק מהמפגינים זרקו חפצים על השוטרים שליוו אותם בצעדה. עימותים בין מפגינים לשוטרים לאורך כל הדרך. המפגינים שבים וטוענים לשיטור יותר ואלימות קשה מצד השוטרים.

חבר הכנסת עפר שלח, יש עתיד-תל”ם, קרא למפגינים שקיבלו קנסות הערב שלא לשלם את הקנסות שקיבלו: “התנהגות המשטרה הערב היא תוצאה ישירה של טירוף המלחמה בהפגנות של ביבי, והכניעה המוחלטת של כחול לבן לטירוף הזה. התשובה היא הגברת המחאה, ועוד דבר: אל תשלמו את הקנסות. תבחרו לעמוד לדין. נראה אותם מביאים אלפי מפגינים לבית המשפט. אני וכל נבחר ציבור ישר נהיה שם להילחם בשבילכם”.

ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, שהגיע להפגנות, נפצע קלות בזמן המהומות בעיר. סגניתו, ציפי ברנד, תקפה בחריפות את המשטרה וקראה להקים ועדת חקירה: “״לכל אורך הערב שוטרים לא הפסיקו להטריד מאות אזרחים אכפתיים שבאו להגן על ערכים דמוקרטיים. השוטרים פעלו באלימות, הלהיטו את הרוחות ובמקום לנסות ולסייע באקט דמוקרטי פעלו כדי להפריע לו. אני מאחלת החלמה מהירה לראש העיר חולדאי ולכל מי שיצא הערב להפגין באופן דמוקרטי ונפצע הערב כתוצאה מאלימות משטרתית״.

בכיכר רבין התכנסו כאלף בני אדם כדי למחות נגד הממשלה. במהלך המחאה עצרה המשטרה 3 מפגינים והובילה אותו לרכב המעצר לקול זעקות המוחים. עימותים התפתחו בין המפגינים למשטרה. לטענת המפגינים, המשטרה חסמה את כלל היציאות מהכיכר ו”כלאה” אותם כדי למנוע צעדה ברחבי תל אביב. המשטרה נתנה הערב מאות דוחות, רובם בתל אביב, למפגינים שהפרו את הנחיות הסגר. בין היתר נטען שמפגינים לא שמרו על ריחוק וחצו את מרחק הקילומטר מהבית.

מפקד מרחב ירקון תנ”צ דני לוי אמר לשוטריו: “אנחנו כרגע מתמודדים עם עדר ללא רועה, אני דורש מכם לנהוג בנחישות – לא לוותר לאף אחד. כל מי שצריך לחלק לו דוח לעשות זאת, אם זה הפרת סדר או סכנה לבריאות הציבור. כל מי שלא עומד בכללים – לתת לו דוח”.

עד כה נרשמו כ-80 דוחות בקרב המפגינים בת”א. כרגע כמה מאות פתחו בצעדה שאסורה בהגדרתה, חלקם בהבימה, דיזינגוף, אבן גבירול. המשטרה עם כוחות מיוחדים מנסה לתחם אותם, והעדיפות לרכז את כולם בהבימה. כרגע המפגינים התפצלו לכמה מוקדים. עד כה נעצרו עשרות וצפויים עוד מעצרים.

המשטרה עיכבה לחקירה תושב פרדס חנה בחשד למעורבות בתקיפת מפגין במהלך המחאות. תושב חדרה כבן 25 עוכב לחקירה בחשד לתקיפה ושבירת ידו של המפגין. הרקע והנסיבות נבדקות.

שני אירועים חריגים במהלך ההפגנות: ברמת החייל בתל אביב מפגינה הותקפה על ידי אדם שהסתובב באזור. האדם סייר במקום עם זוגתו ועגלת תינוק, תקף את המפגינה לאחר שדרש ממנה לקשור כלבים שהסתובבו במקום. המפגינה נזקקה לטיפול רפואי ופונתה מהמקום.

المصدر: Mako Mobile

التعليقات

اترك تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *